Czyszczenie skór

Czyszczenie to podstawowa czynność wykonywana w ramach szeroko pojętej pielęgnacji skór. Systematyczne czyszcznie uchroni skórę przed trwałymi odbarwieniami, pozwoli zachować jej właściwości oddychające i naturalny blask przez długie lata. Właściwie każdy zabieg dotyczący skór powinien być poprzedzony dokładnym czyszczeniem. Zanim skórę odżywimy, natłuścimy, zregenerujemy jej kolor lub zaimpregnujemy musimy ją dokładnie wyczyścić i odtłuścić. Pomogą nam w tym wysokiej jakości balsamy do czyszczenia skór, pianki i kremy czyszczące – środki, które uwolnią skórę od brudu oraz wcześniej nakładanych, nawarstwiających się impregnatów, nabłyszczaczy oraz past – odblokują pory skóry, umożliwiając jej oddychanie i głębokie odżywienie.

Konserwacja skór

O skórzane torby, obuwie, meble, odzież i tapicerkę należy dbać przez cały rok, ale w sezonie jesienno-zimowym na konserwację należy zwrócić szczególną uwagę. Właściwie przygotowana, natłuszczona, odżywiona i zaimpregnowana przed wilgocią, błotem, solą skóra nie będzie wymagała renowacji po sezonie. Regularna konserwacja skór jest podstawą utrzymania ich w dobrej kondycji.

Wysokiej jakości buty skórzane z wiekiem mogą być coraz piękniejsze, ale to zależy od użytkownika, który musi wiedzieć jak przygotować je do eksploatacji i jak o nie dbać. Buty będą służyły przez wiele lat, ale skóra nie może obejść się bez pielęgnacji. Zniszczone, zaniedbane buty wiele mówią o ich właścicielu. Piękne, zadbane obuwie wzbudza zaufanie i szacunek. Skóra jest materiałem delikatnym, który negatywnie reaguje w kontakcie z wilgocią, zmianami temperatury i warunkami atmosferycznymi dlatego też warto ją chronić – zwłaszcza kiedy za oknem mróz, śnieg i woda. Poleca się stosowanie najlepszych impregnatów oraz past i środków konserwujących z daleka trzymając się od „supermarketowych” okazji, które mogą okazać się początkiem końca pięknego wyglądu naszych ulubionych butów.

Renowacja skór

Skóry zaniedbane, przesuszone, odbarwione, uszkodzone w wielu przypadkach można odratować poddając je procesowi renowacji, który nie zawsze jest procesem trudnym i skomplikowanym. Oferujemy produkty, dzięki którym proste zabiegi renowacyjne każdy może wykonać we własnym zakresie. Pozbycie się pozornie trwałych zabrudzeń, rys i zadrapań na skórze, przywrócenie jej elastyczności, miękkości, blasku czy oryginalnego koloru nie stanowi już większego problemu. Balsamy i tłuszcze do regeneracji oraz impregnacji skór wybitnie je odżywiają, zwiększając właściwości wodoodporne. Kiedy skóra robi się sztywna, twarda, przesuszona jest zdecydowanie bardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia i absorbuje wilgoć. Specjalne formuły tłuszczów i balsamów do skór idealnie odżywią, zmiękczą, zwiększając ich właściwośći hydrofobowe odzieży, obuwia i akcesoriów. Oferowane tłuszcze i balsamy poza impregnacją obuwia rekomendowane są również do pielęgnacji skórzanej garderoby jak i mebli. Wysoką skuteczność zaprawy tłuszczowej docenią zwłaszcza miłośnicy obuwia typu outdoor, trekking.

Przydatne informacje

„Pielęgnacja obuwia” brzmi jak ciężka praca, ale przy pomocy odpowiedniej techniki i odpowiednich produktów może stać się przyjemnym nawykiem. Buty odwdzięczą się wtedy wytrzymałością i pięknym wyglądem. Prawidłowe dbanie o obuwie wpłynie także pozytywnie na zdrowie stóp. Zachęcamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty.

Gdzie szukać obuwia i toreb skórzanych?

Polecamy skórzane torby od sklepu: www.brytyjka.pl/torby-ze-skory-naturalnej-cat-37.html

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas!

Ponadto radzimy zawsze sprawdzić sposób konserwacji danej skóry w poradnikach dostępnych w internecie.
Przykładem może być cykl porad o konserwacji skór – z bloga Belveder.



Na palc.com.pl zgromadziliśmy wybrane produkty, które potrzebne są do pielęgnacji stóp i konserwacji obuwia. Kompetentna pielęgnacja obuwia to znacznie więcej, niż tylko ich regularne czyszczenie. Prawidłowe wkładanie i zdejmowanie butów, gruntowna pielęgnacja skóry i korzystanie z łyżek do obuwia i prawideł – to podstawowe elementy pielęgnacji obuwia.

Nagrodą za ten wysiłek jest wyjątkowa odporność na zużycie, zadbany wygląd butów przez długie lata i zdrowe stopy. Zadbane i stylowe obuwie to wizytówka każdego człowieka. I nie trzeba wielkich nakładów, aby osiągnąć ten efekt. Wystarczy dobrać produkty do pielęgnacji obuwia, przy pomocy których można osiągnąć najlepsze efekty, a codzienne dbanie o obuwie stanie się przyjemnym nawykiem. Aby ułatwić Państwu wybór i zaoferować te środki, które są rzeczywiście konieczne do perfekcyjnej pielęgnacji obuwia ograniczyliśmy naszą ofertę do kilku starannie dobranych produktów. Niestety rynek środków do pielęgnacji obuwia jest bardzo nieprzejrzysty, co bardzo dezorientuje klientów.

Certyfikowani dystrybutorzy obuwia i galanterii skórzanej

Dlaczego warto korzystać z ofert firm certyfikowanych?
– produkty skórzane oraz galanteria tych Firm pochodzi od bezpośrednich wytwórców
– środki konserwujące skórę posiadają plomby i zamknięcia umieszczane w mieszalniach, przez co nie podlegają one „manipulacji składu”
– zawsze możemy liczyć na doradztwo w wyborze odpowiednich środków do skór – tylko u rekomendowanego dystrybutora. Jedną z takich firm jest:

belveder
Belveder Polska

Prosta pielęgnacja dzięki kilku prostym zasadom

Istnieje zaledwie kilka podstawowych reguł, których należy przestrzegać przy pielęgnacji obuwia. Jeśli się je stosuje gwarantuje to zadbany wygląd butów przez wiele lat. Pielęgnacja obuwia zaczyna się przy ich wkładaniu i zdejmowaniu. Do wkładania butów należy zawsze używać łyżki. Dzięki temu chroni się napiętek i jego szwy przed zniszczeniem. Przy zdejmowaniu butów należy sobie pomóc ręką lub posłużyć się pieskiem do zdejmowania butów. Następnie w jeszcze ciepłe obuwie wkłada się prawidła, które utrzymują formę i pomagają w naturalny sposób wysuszyć obuwie. Co dwa tygodnie należy przeprowadzić gruntowaną pielęgnację obuwia. Przed nałożeniem pasty do butów należy oczyścić skórę wierzchów z kurzu i resztek brudu. Po nałożeniu środka do pielęgnacji, pozostawia się buty do wyschnięcia, a następnie przy użyciu past tradycyjnych poleruje je delikatną szczotką na wysoki połysk. Dzięki temu zabiegowi skóra będzie elastyczna, odżywiona, natłuszczona i odporna na działanie wilgoci, co znacznie wpłynie na przedłużenie jej eksploatacji.

Regularne pielęgnowanie obuwia przedłuża ich trwałość

Kiedy skóra obuwia poddawana jest regularnej pielęgnacji i impregnowaniu, nie grożą mokre stopy. W przypadku uporczywych plam, zastosowanie środka do czyszczenia obuwia pomoże doprowadzić buty do porządku. Pielęgnacja obuwia nie musi być skomplikowana, przeprowadzana regularnie przyczyni się do znacznego przedłużenia trwałości butów. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty do różnych rodzajów skóry naturalnej, dzięki którym codzienna pielęgnacja obuwia stanie się przyjemnym nawykiem. Nie ma większej przyjemności, niż spoglądanie na błyszczące i doskonale zadbane obuwie, które jest efektem pracy własnych rąk.

Zapytania czytelników

Grzegorz Bydgoszcz

Dzień Dobry. Mam buty skórzane oraz torbę skórzaną i plecak. Skórzany plecak męski kupiłem Bydgoszczy, w sklepie stacjonarnym, teraz chciałbym go zakonserwować. Czy może Pan Pani Mateuszu, doradzić jakie środek pielęgnacyjny do takiej skóry plecaka wybrać? Zależy mi aby skóra plecaka nie nabierała połysku i aby możliwie najlepiej zachowała swój oryginalny kolor. Wszelkie środki pielęgnacyjne do skór z lakierem i nabłyszczaczami odpadają. Próbowałem już szukać środek do pielęgnacji skór w torebkach marki Kiwi, ale to raczej nieporozumienie. Później przeczytałem opinie o tej marce i żałuję że wydałem na to pieniądze. Wszelkie rady z Pana strony będą mile widziane. Mój mail: grzesiek12GW@gmail.com. pozdrawiam


opinie
Tadeusz
Szczecin

Czy może Pan polecić mi kaletnika, który zająłby się renowacją torby skórzanej? Mam 20 letnią torbę która nie posiada praktycznie żadnych ubytków. Zakupiłem ją w Połczynie Zdroju jako suwenir z pobytu, i żal się rozstawać z takim arcydziełem pracy rzemieślniczej. Potrzebowałby kontakt do osoby ze Szczecina lub najbliższych okolic. Cena naprawdę nie jest najważniejsza, za torbę zapłaciłem 900zł, więc warto wydać na nią każdy zł. Druga sprawa, szukam chemii do pielęgnacji skóry wołowej. Czy może Pan polecić sklep internetowy z wyrobami tego typu, które sam Pan testował na własnych plecakach i torbach ze skóry?

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *