Jeśli chcesz doskonale wyglądać, ważne są odpowiednie dodatki. Nie wystarczy jednak kupić świetnej jakości plecak ze skóry czy torebkę, bowiem o te akcesoria należy dbać. Skóra naturalna to wytrzymały i odporny na użytkowanie surowiec, ale nie niezniszczalny. Deszcz, słońce czy wysoka temperatura to czynniki które mogą spowodować, że nasz plecak ze skóry straci blask i fason. Bez odpowiedniej pielęgnacji nawet najlepszej jakości torebka czy plecak po prostu się zniszczy. Jak pielęgnować skórzany plecak? Wiele zależy od tego z jakiej skóry nasz plecak jest wykonany. Dziś kilka wskazówek jak dbać o skórzany plecak z różnego rodzaju skóry naturalnej.

Zdjęcie powyżej prezentuje plecak skórzany dystrybutora Brytyjka.pl.

Plecak ze skóry licowej

jak dbac o plecak skórzany

Przede wszystkim pamiętajmy, aby dbać o nasz plecak na co dzień. Ślady codziennego użytkowania najszybciej można usunąć miękką ściereczką zwilżoną wodą. Możemy dodać do niej odrobinę octu aby przywrócić jego blask. Co ważne, nie należy do czyszczenia plecaka skórzanego używać mydła, bowiem pozostawia ono zacieki i sprawia, że skóra na plecaku może popękać. Podczas pielęgnacji pamiętajmy też aby nie przemoczyć skóry, bo mogą na plecaku pozostać zacieki z wody, a nade wszystko jego suszenie zajmie więcej czasu niż przewidujesz. Najłatwiejsze w pielęgnacji są plecaki wykonane z nabłyszczanej i lakierowanej skóry licowej. Po zabiegu warto zakonserwować plecak kremami natłuszczającymi, które świetnie zabezpieczą plecak przed uszkodzeniami, a skórze dodadzą blasku i elastyczności.

Delikatna skóra naturalna

jak dbać o plecak ze skóry

Jeśli Twój plecak uszyty jest z delikatnej skóry, jego pielęgnacja jest nieco bardziej wymagająca niż tego ze skóry licowej. Delikatna skóra jest podatna na zagniecenia i uszkodzenia, dlatego bardzo ważne jest aby regularnie ją natłuszczać. Doskonale sprawdzą się specjalistyczne preparaty jak również domowe sposoby np. olejek rycynowy lub gliceryna. Po natłuszczeniu powierzchni plecaka warto go również wypolerować. Robimy to dokładnie tak samo jak podczas polerowania butów, kolistymi ruchami i miękką ściereczką lub chusteczką higieniczną. W przypadku plecaka z delikatnej skóry np. jaszczurki należy systematycznie ten zabieg przeprowadzać aby nie dopuścić do pękania skóry. I dbać o niego na co dzień. Taka skóra kiepsko znosi deszcz czy intensywne słońce.

Plecak z zamszowej skóry

plecak ze skóry zamszowej jak dbac

Ten rodzaj skóry wymaga szczególnej pielęgnacji. W pierwszej kolejności należy wyszczotkować powierzchnię plecaka. Doskonale do tego sprawdzi się gumowa szczotka z zaokrąglonymi końcami albo szczotka z naturalnego, mocnego włosia. To najprostszy sposób na usunięcie z powierzchni kurzu i drobnych zabrudzeń. Pamiętajmy, żeby szczotkować plecak zgodnie z układem włosia, wtedy nie uszkodzisz struktury skóry. To najczęściej wystarcza. Jeśli jednak na zamszu pojawiły się tłuste plamy, warto wówczas skorzystać z pomocy sprawdzonych preparatów do jego pielęgnacji. Domowym sposobem plamę wywabisz odrobiną sproszkowanej kredy.

Aby nasz plecak skórzany naprawdę posłużył nam przez lata, warto o niego zadbać od pierwszego dnia. Proste, łatwe do wykonania zabiegi pielęgnacyjne nie zajmują dużo czasu, a mogą przedłużyć życie naszego ulubionego dodatku.

Opinie klientów

Ania, Włodawa

Dziękuję za pomoc w wyborze skórzanego plecaka, naprawdę fajne jakości. Kosztował mnie 169zł, co nie uważam za dużo jeśli chodzi o plecak tej jakości. Pozwolę sobie dodać adres do tego produktu: www.brytyjka.pl/skora-naturalna-cat-38.html, może komuś cię przyda :). W okresie przedświątecznym oferowali dodatkowy rabat na cała kolekcję skórzanych plecaków -25%. Także życzę udanych łowów!


opinie
JustinneFashion
Lublin

Powiedzcie mi, czy lepiej jest kupić plecaczek ze skóry naturalnej licowej, czy ze skóry Buffalo o której pisaliście na pierwszej stronie Bloga. Który będzie lepszy na jesień – zimę / w styczności np. z deszczem? Cenowo nie ma między obiema skóra mi dużej różnicy, chociaż wyczytałam że skóra Buffalo jest jedną z najtrwalszych, używanych z galanterii.

1 Comment

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *