Czyszczenie skór

Czyszczenie to podstawowa czynność wykonywana w ramach szeroko pojętej pielęgnacji skór. Systematyczne czyszcznie uchroni skórę przed trwałymi odbarwieniami, pozwoli zachować jej właściwości oddychające i naturalny blask przez długie lata. Właściwie każdy zabieg dotyczący skór powinien być poprzedzony dokładnym czyszczeniem. Zanim skórę odżywimy, natłuścimy, zregenerujemy jej kolor lub zaimpregnujemy musimy ją dokładnie wyczyścić i odtłuścić. Pomogą nam w tym wysokiej jakości balsamy do czyszczenia skór, pianki i kremy czyszczące - środki, które uwolnią skórę od brudu oraz wcześniej nakładanych, nawarstwiających się impregnatów, nabłyszczaczy oraz past - odblokują pory skóry, umożliwiając jej oddychanie i głębokie odżywienie.

Konserwacja skór

O skórzane obuwie, meble, odzież i tapicerkę należy dbać przez cały rok, ale w sezonie jesienno-zimowym na konserwację należy zwrócić szczególną uwagę. Właściwie przygotowana, natłuszczona, odżywiona i zaimpregnowana przed wilgocią, błotem, solą skóra nie będzie wymagała renowacji po sezonie. Regularna konserwacja skór jest podstawą utrzymania ich w dobrej kondycji.

Wysokiej jakości buty skórzane z wiekiem mogą być coraz piękniejsze, ale to zależy od użytkownika, który musi wiedzieć jak przygotować je do eksploatacji i jak o nie dbać. Buty będą służyły przez wiele lat, ale skóra nie może obejść się bez pielęgnacji. Zniszczone, zaniedbane buty wiele mówią o ich właścicielu. Piękne, zadbane obuwie wzbudza zaufanie i szacunek. Skóra jest materiałem delikatnym, który negatywnie reaguje w kontakcie z wilgocią, zmianami temperatury i warunkami atmosferycznymi dlatego też warto ją chronić - zwłaszcza kiedy za oknem mróz, śnieg i woda. Poleca się stosowanie najlepszych impregnatów oraz past i środków konserwujących z daleka trzymając się od "supermarketowych" okazji, które mogą okazać się początkiem końca pięknego wyglądu naszych ulubionych butów.

Renowacja skór

Skóry zaniedbane, przesuszone, odbarwione, uszkodzone w wielu przypadkach można odratować poddając je procesowi renowacji, który nie zawsze jest procesem trudnym i skomplikowanym. Oferujemy produkty, dzięki którym proste zabiegi renowacyjne każdy może wykonać we własnym zakresie. Pozbycie się pozornie trwałych zabrudzeń, rys i zadrapań na skórze, przywrócenie jej elastyczności, miękkości, blasku czy oryginalnego koloru nie stanowi już większego problemu. Balsamy i tłuszcze do regeneracji oraz impregnacji skór wybitnie je odżywiają, zwiększając właściwości wodoodporne. Kiedy skóra robi się sztywna, twarda, przesuszona jest zdecydowanie bardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia i absorbuje wilgoć. Specjalne formuły tłuszczów i balsamów do skór idealnie odżywią, zmiękczą, zwiększając ich właściwośći hydrofobowe odzieży, obuwia i akcesoriów. Oferowane tłuszcze i balsamy poza impregnacją obuwia rekomendowane są również do pielęgnacji skórzanej garderoby jak i mebli. Wysoką skuteczność zaprawy tłuszczowej docenią zwłaszcza miłośnicy obuwia typu outdoor, trekking.

Przydatne informacje

"Pielęgnacja obuwia" brzmi jak ciężka praca, ale przy pomocy odpowiedniej techniki i odpowiednich produktów może stać się przyjemnym nawykiem. Buty odwdzięczą się wtedy wytrzymałością i pięknym wyglądem. Prawidłowe dbanie o obuwie wpłynie także pozytywnie na zdrowie stóp. Zachęcamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty.

Na palc.com.pl zgromadziliśmy wybrane produkty, które potrzebne są do pielęgnacji stóp i konserwacji obuwia. Kompetentna pielęgnacja obuwia to znacznie więcej, niż tylko ich regularne czyszczenie. Prawidłowe wkładanie i zdejmowanie butów, gruntowna pielęgnacja skóry i korzystanie z łyżek do obuwia i prawideł - to podstawowe elementy pielęgnacji obuwia.

Nagrodą za ten wysiłek jest wyjątkowa odporność na zużycie, zadbany wygląd butów przez długie lata i zdrowe stopy. Zadbane i stylowe obuwie to wizytówka każdego człowieka. I nie trzeba wielkich nakładów, aby osiągnąć ten efekt. Wystarczy dobrać produkty do pielęgnacji obuwia, przy pomocy których można osiągnąć najlepsze efekty, a codzienne dbanie o obuwie stanie się przyjemnym nawykiem. Aby ułatwić Państwu wybór i zaoferować te środki, które są rzeczywiście konieczne do perfekcyjnej pielęgnacji obuwia ograniczyliśmy naszą ofertę do kilku starannie dobranych produktów. Niestety rynek środków do pielęgnacji obuwia jest bardzo nieprzejrzysty, co bardzo dezorientuje klientów.

Prosta pielęgnacja dzięki kilku prostym zasadom

Istnieje zaledwie kilka podstawowych reguł, których należy przestrzegać przy pielęgnacji obuwia. Jeśli się je stosuje gwarantuje to zadbany wygląd butów przez wiele lat. Pielęgnacja obuwia zaczyna się przy ich wkładaniu i zdejmowaniu. Do wkładania butów należy zawsze używać łyżki. Dzięki temu chroni się napiętek i jego szwy przed zniszczeniem. Przy zdejmowaniu butów należy sobie pomóc ręką lub posłużyć się pieskiem do zdejmowania butów. Następnie w jeszcze ciepłe obuwie wkłada się prawidła, które utrzymują formę i pomagają w naturalny sposób wysuszyć obuwie. Co dwa tygodnie należy przeprowadzić gruntowaną pielęgnację obuwia. Przed nałożeniem pasty do butów należy oczyścić skórę wierzchów z kurzu i resztek brudu. Po nałożeniu środka do pielęgnacji, pozostawia się buty do wyschnięcia, a następnie przy użyciu past tradycyjnych poleruje je delikatną szczotką na wysoki połysk. Dzięki temu zabiegowi skóra będzie elastyczna, odrzywiona, natłuszczona i odporna na działanie wilgoci, co znacznie wpłynie na przedłużenie jej eksploatacji.

Regularne pielęgnowanie obuwia przedłuża ich trwałość

Kiedy skóra obuwia poddawana jest regularnej pielęgnacji i impregnowaniu, nie grożą mokre stopy. W przypadku uporczywych plam, zastosowanie środka do czyszczenia obuwia pomoże doprowadzić buty do porządku. Pielęgnacja obuwia nie musi być skomplikowana, przeprowadzana regularnie przyczyni się do znacznego przedłużenia trwałości butów. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty, dzięki którym codzienna pielęgnacja obuwia stanie się przyjemnym nawykiem. Nie ma większej przyjemności, niż spoglądanie na błyszczące i doskonale zadbane obuwie, które jest efektem pracy własnych rąk.

Rodzaje skór

1. Skóry gładkie (licowane, licowe) to odpowiednio wyprawiona wierzchnia warstwa skóry o gładkiej strukturze. Licowanie skóry wykonuje się w celu podniesienia walorów estetycznych powierzchni. Ponadto skóry licowane są bardziej odporne na zabrudzenia i wilgoć. Licowanie polega na obróbce mechanicznej i pokryciu skóry odpowiednimi woskami (ewentualni innymi substancjami) w celu uzyskania porządanej struktury i właściwości. Wśród skór gładkich wyróżnić można: skóry licowe bydlęce (najczęściej stosowane), Skóry licowe cielęce, z jagniąt, koźląt ... (skóry delikatne), Skóry cordovan (skóry luksusowe) i inne.

2. Skóry zamszowe (zamsz, welur, skóra welurowa, suede) i skóry nubukowe (nubuck, nubuk) zaliczamy do skór szorstkich. Często mylone ze sobą skóry zamszowe i nubukowe. Zamsz jest odpowiednio obrobioną odwrotną częścią skóry (spód skóry - mizdra). Charakteryzuje się strukturą "meszku" o zdecydowanie dłuższym włosiu niż w przypadku nubuku (widoczne pojedyncze włókna). Nubuck jest delikatnie przeszlifowaną wierzchnią częścią skóry (sposób wykończenia lica). Efekt delikatnego aksamitnego meszku (krótkie włosie). Zarówno zamsz, jak i nubuk charakteryzują się wyjątkowo piękną i delikatną strukturą, są delikatne, miłe i przyjemne w dotyku. Są jednak bardziej podatne na zabrudzenia, uszkodzenia i wilgoć - dlatego wymagają częstego czyszczenia i konserwacji. Charakterystyczne, iż po przeciągnięciu po skórach szorstkich palcem pozostanie na niej jasna bądź ciemna smuga - podobny efekt obserwujemy przy odkurzaniu dywanu (wynika to ze zmiany kierunku ułożenia włosia). Skóry szorstkie ciemnieją w kontakcie z wilgocią. Nie należy dopuścić do przemoczenia butów zamszowych i nubukowych. Ich impregnacja może wiązać się z przyciemnieniem skóry. Bywa, iż producent obuwia nubuk pokrył woskiem, co dodatkowo utrudnia rozpoznanie materiału (tak wykończony nubuk przypomina skóry licowe). Skóry zamszowe i nubukowe ze względu na delikatną strukturę trzeba traktować w sposób szczególny. Wielu zachwyconych nowymi zamszowymi butami klientów rozczarowuje się w trakcie eksploatacji butów. Aby uniknąć rozczarowania wystarczy systematyczna i świadoma pielęgnacja tych wyjątkowych skór. Do skór zamszowych i nubukowych nie należy używać past i kremów stosowanych do skór gładkich, licowych.

3. Skóra lakierowana to skóra pokryta zazwyczaj kilkoma warstwami lakieru, który daje efekt wyjątkowo wysokiego połysku. To wyjątkowe wykończenie wymaga szczególnej opieki i pielęgnacji, by nie dopuścić do pęknięć i nieodwracalnych uszkodzeń. Mając do czynienia z lakierkami należy zachować szczególną uwagę, gdyż skóra jest bardzo podatna na zarysowania, a wszelkie zabrudzenia, kurz, odciski palców są na niej bardzo widoczne. W internecie spotkać się można z wieloma domowymi sposobami na czyszczenie butów lakierowanych, np. za pomocą oliwy z oliwek, margaryny, kremu do rąk, octu, mleka ... itd., itp. Mniej lub bardziej skuteczne, mniej lub bardziej absurdalne sposoby mogą czasem doprowadzić do zniszczenia naszych ulubionych butów. Czy w tym przypadku warto ryzykować skoro są pewne i sprawdzone sposoby? Na to pytanie niech każdy sam sobie odpowie, mając na uwadze fakt, iż większość uszkodzeń na skórach lakierowanych to zmiany nieodwracalne. Pamiętaj! Tylko właściwie czyszcząc i konserwując skórę zachowasz swoje ulubione buty, torebki, portfele i inne akcesoria na lata !

4. Skóry delikatne, skóry cordovan, skóry nietypowe, skóry plecione, metaliczne, egzotyczne (z węża, jaszczurki, płaszczki, słonia, krokodyla, strusia, okonia nilowego ... ) wymagają specjalnych kosmetyków pielęgnujących. Stosując swykłe produkty lub nie pielęgnując tych wyjątkowo pięknych materiałów doprowadzisz do ich dewastacji i nieodwracalnych uszkodzeń. Zachowaj wyjątkowy blask wyjątkowych skór.

5. Tekstylia. Coraz więcej na rynku wodoodpornej, oddychającej odzieży, obuwia i sprzętu z zaawansowanych technologicznie materiałów - DROP LINERS, MICROPOROUS COATINGS, Gore Tex, TRIPLE-POINT CERAMIC, MICROFIBRE FABRICS, BREATHABLE LAMINATES ... Wysokiej jakości materiały wymagają specjalnego czyszczenia oraz impregnacji za pomocą konkretnych produktów High-Tech, które nie wpłyną negatywnie na wyjątkowe właściwości materiałów. Zgromadzony na powierzchni tkanin brud, tłuszcz, pot ... to wszystko z czasem zmniejsza właściwości oddychające i hydrofobowe materiałów.

Kluczową sprawą jest właściwe czyszczenie i utrzymanie technologicznej odzieży odpowiednimi, wysokiej jakości środkami. Pozwala to na przywrócenie, wzmocnienie wodoodporności oraz oddychalności materiałów.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu

Jeżeli chcą Państwo nawiązać współpracę zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego.

  • Telefon: 603 640 144, 513 077 402
  • Tel/Fax: 71 31 95 700
  • Email: alfhurtbut@poczta.onet.pl
  • Adres: ul. Słoneczna 1A 56-120 Brzeg Dolny woj. dolnośląskie Polska